Výtvarné kurzy pro děti, dospělé i seniory

 
     
         
         
         
         
         

 

Nebojte se otevřít dveře do světa umění a probuďte vlasní kreativitu. Naše kurzy vás provedou od úplných začátků, přes pokročilé techniky až k naprosté umělecké samostatnosti a čistému sebevyjádření. Kromě aktuálních kurzů jsou v přípravě mnohé další, s různým zaměřením a proto se nestyďte zeptat na cokoliv. Rádi vám odpovíme a doporučíme nejvhodnější kurz, přímo pro vás, nebo vaše blízké.


Akční figurky

Akční figurkyMáte rádi sci-fi, fantasy nebo komiksy? Co takhle si zhmotnit svého oblíbeného hrdinu, příšeru, robota či jinou super postavičku? Na kurzu se začíná s drátovou kostrou, která se následně naaranžuje do chtěné pózy a poté se obaluje celofánem a papírovkou. V další fázi přichází na řadu polymerová hmota a první vrstvy, zapékaní, další vrstvy a tak dále. Není to zdaleka tak těžké jak se může zdát. Věřte, že FIMO hmota není zdaleka jen na ...šperky ;), ale dají se s ní dělat fakt COOL věcičky. V závěrečné fázy barvení a lakování, a pak už jen vystavení na poličku a sklízení obdivu kamarádů!

MALÝ DESIGNÉR (10-15)

MALÝ DESIGNÉR (10-15)Kurz pro starší děti, specializovaný na základy všeobecného designu. Podobu každého užitného předmětu v dnešní době určuje designér – tvůrce, jehož prací je skloubit funkci a vzhled předmětu, ať už skleničky, šperku, či kuchyňského robotu. Přes prvotní inspiraci, kresebné a prostorové studie vytváří finální model výrobku. Tímto procesem projdou i účastníci kurzu.

Malování s Václavem Kovářem

Malování s Václavem KovářemKurz ve kterém se nebudeme zabývat perspektivou, kompozicí, tónem, ani teorií barev, nebude to zkrátka o učení. Naopak, budeme spolu objevovat, zkoušet, hovořit a hledat. Vyzkoušíme si různé přístupy, techniky a pojetí. Budeme o všem mluvit, kritizovat, hledat jiné pohledy a možná se i trochu hádat :) Pokusíme se jít za hranici běžné výuky a probudit ve vás opravdový malířský zápal. Na tomto kurzu budu mnohdy zadání dělat zároveň s vámi a bude tedy větší prostor pro praktické ukázky. Koncept kurzu je nastavený jen pro pár prvních hodin a další vývoj bude z velké časti reagovat na vás samotné, na vaše přání a potřeby. Tato výuka a specifiký záměr by nám měli dát možnost bližší a intenzivnější spolupráce.

Malování pro seniory

Malování pro senioryŽe už jste na malování staří? Nesmysl, jediné co je k malování potřeba je touha malovat. Tento kurz je šitý na míru seniorům. Má pomalejší tempo, na všechno je dost času, hodně se povídá a zkrátka se pracuje "na pohodu" Náš lektor je již také v důchodu a tak se stejně starými studenty dokáže krásně fungovat, na všem se domluvit a přizpůsobit zadanou práci každému na míru. V kurzu si projdete všechny základní teorie potřebné ke správné stavbě obrazu, zkusíte si základní práci s tužkou, uhlem, pastelem, a plynule přejdete do akrylové barvy a malování vašeho tématu. Kurz bude živý a bude se hodně vyvíjet podle přání samotných účastníků. Nebojte se vydat vstříc novým dobrodružstvím se štětcem v ruce.

Krajinomalba

Krajinomalba Krajinomalba je ve srovnání s jinými žánry specifická v tom, že je často spojená s interními pocity které k danému místu chováme. Viděná realita je pouze předlohou pro "vaší" krajinu, krajinu vašeho srdce. Vedle základních dovedností, které se v kurzu naučíte, zkusíme probudit váš přirozený cit, srdce, představy a vzpomínky. Dobře namalovaná krajina je zrcadlem vaší duše. Kurz balancuje na pomezí osvědčených postupů a technik, a vlastního autentického vnímání a jemného sebevyjádření. Nechte se pohltit krajinou...

Olejomalba

OlejomalbaOlejomalba je nejtradičnější výtvarná technika. Už samotné olejové barvy, vůně terpentýnu a prázdné bílé plátno probouzí v človeku vrušení, nervozitu a předtuchu dění něčeho mimořádného. Přijďte k nám zažít pocit opravdového malířství a dozvědět se vše potřebné o správné práci a použití těchto magických ingrediencí, pod taktovkou zkušeného malíře a grafika Jana Mastika.

Kurz kreativity pro maminky s dětmi

Kurz kreativity pro maminky s dětmiKurz pro tvořivé maminky a jejich dítka (3-5let). Chcete svým dětem dopřát radost z tvorby, ale bojíte se velkého nepořádku? U nás v ateliéru se bát nemusíte. Necháme děti ať si užijí volnost a radost z tvorby a maminky se také lecčemu přiučí. Budeme cákat barvu, foukat do ní, namáčet si do ní prsty a celé ruce, budeme malovat štětci ale i větvičkami, objevíme různé materiály na tvoření a hraní, rozdivočíme naši drobotinu v tvůrčím prostředí. Doporučujeme mít sebou oblečení vhodné k zašpinění. V ateliéru je k dispozici přebalovací podložka a malý hrací koutek.

Malý umělec

Malý umělecKurz pro tvořivé děti, které se nebojí výtvarného projevu. Zaměříme se na kresbu, malbu, ale i na sochařství a keramiku. Vyzkoušíme různé techniky a materiály, klasické i moderní přístupy. Budeme kreslit podle předlohy i volně z hlavy, na stolech i malířských stojanech. Kromě zručnosti a fantazie rozvíjíme i výtvarné myšlení, seznámíme děti se základními výtvarnými pojmy, styly a osobnostmi. Našim cílem je pěstovat u dětí radost z výtvarného projevu a pomoci jim nalézt cestu k jejich vlastnímu osobitému stylu.

KRESLENÍ/MALOVÁNÍ

KRESLENÍ/MALOVÁNÍPřes kresbu tužkou a uhlem až k akrylovým barvám na plátno. V úvodu kurzu si ukážeme jak pracovat s formátem a rozvrhnout si kompozici. Budeme pracovat s kresbou ve všech jejích podobách,v průběhu kurzu si postupně začneme ukazovat základy práce s barvou a pomocí jednoduchých úkolů přejdeme do jejího plného využití. Tento kurz bude tak trochu živý organizmus a bude se vyvíjet a směřovat podle aktuálních dovedností a potřeb jeho účastníků. Každopádně, stejně jako v případě ostatních našich kurzů jde v první řadě o zábavu a přirozený výtvarný vývoj.

FIGURA/AKT a PORTRÉT, kreslení a malování podle živého modelu

FIGURA/AKT a PORTRÉT, kreslení a malování podle živého modeluKresba podle živého modelu patří mezi nejtradičnější náplň malířského vzdělávání. Atmosféra a kouzlo této „práce“ zaujme každého s citem pro výtvarnou činnost a respekt vůči živému modelu často přináší daleko větší soustředění na práci. Tento kurz je pro všechny, bez rozdílu pokročilosti. Každý pracuje individuálně a i lektor tak ke každému přistupuje.

ZÁKLAD REALISTICKÉ KRESBY

ZÁKLAD REALISTICKÉ KRESBYVeškeré výtvarné sebevyjádření má základ v kresbě. Jsou to dveře do světa umění ve všech jeho podobách, a nejedná se pouze o získání nové schopnosti, ale o celkovou změnu vidění a vnímání krásy lidí, zvířat, přírody, tvarů a struktur. Na vzdory tomu, co si většina lidí myslí, naučit se kreslit může opravdu každý. Důležité jsou pouze dvě věci: chtít a začít.