Jednorázové kurzy rss

DLE AKTUÁLNÍHO ROZVRHU NA HLAVNÍ STRÁNCE


Strana:  1 2   další »

BARVENÍ TRIČEK KERAMICKOU HLÍNOU

BARVENÍ TRIČEK KERAMICKOU HLÍNOUOriginální ručně malované textilie podle vlastního návrhu. Technika kombinuje rezerváž pomocí keramické hlíny a malbu štětcem. (Rezerváž hlínou = rozmíchání keramické hlíny s vodou, následné "blátíčko" se nanáší.) Na obarvení si můžete donést plátěné tašky, trička, sukně.... Vše ale musí být bílá bavlna.

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 2.10.2019 18:15  •  Přečteno: 222x

ZÁKLAD PASTELU

ZÁKLAD PASTELUPastel je jednou z nejpřístupnějších výtvarných technik. Má široké vyjadřovací schopnosti, které si každý může uzpůsobit svému naturelu. Co vše lze s pastelem dělat, jak ho správně vrstvit, jak postupovat při budování obrazu a jak si užít "přímý kontakt", tedy nanášení a roztírání prsty. To vše si ukážeme na kurzu pastelu se Stanislavem Kroupou, pro nějž je pastel hlavním vyjadřovacím prostředkem.

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 2.10.2019 14:18  •  Přečteno: 139x

Vánoční keramický workshop

Vánoční keramický workshopLetošní Vánoce si ozdobte vlastním výrobkem z keramické hlíny! Ať už toužíte po adventním svícnu, ozdobičkách na stromeček, originálním betlému nebo po čemkoli jiném, můžete si to na našem workshopu vyrobit. Lektorka vám se vším poradí, pomůže a vy se naučíte základní práci s keramikou. Hotové výrobky si v druhém termínu workshopu i obarvíte/naglazurujete. Přijďte se naladit na advent příjemnou rukodělnou prací s keramickou hlínou.

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 1.10.2019 20:08  •  Přečteno: 118x

TVORBA ŠPERKŮ Z PET LAHVÍ

TVORBA ŠPERKŮ Z PET LAHVÍ Workshop s výtvarnicí Věrou Bělinovou, která se věnuje výrobě šperků z PET lahví. Naučíte se jak zpracovat PET materiál v krásné až nadpozemsky lehoučké originální šperky. Nasbírané lahve, které budou k dispozici nejsou cíleně zakoupeny, nepodporují výrobu plastu. Jsou poctivě nasbírány. Každý si i sám může donést lahev, která ho zaujala, ze které by chtěl tvořit.

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 1.10.2019 20:06  •  Přečteno: 311x

VÝROBA HOROROVÝCH MASEK NA HALLOWEEN

VÝROBA HOROROVÝCH MASEK NA HALLOWEENMáte rádi strašeníčko, horůrky, mejdany v maskách, halloween a smysl pro jemnou zvrácenost? Během kurzu si vyrobíte vlastní strašidelnou masku z montážní pěny. Námět můžete mít svůj, nebo se nechat inspirovat nějakým filmem, či připravenýmy obrázky. Ukážeme si velmi efektivní a efektní způsoby jak masku vypiplat do hrůzné podoby. Pokud budete pracovat rychleji, třeba stihnete i dvě ;) Veškeré materiály poskytuje ateliér a jsou v ceně.

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 1.10.2019 19:54  •  Přečteno: 130x

Skicování - URBAN SKETCHING

Skicování - URBAN SKETCHINGV současnosti velmi oblíbená disciplína Urban skeching, přeložitelná prostě jako skicování v ulicích. Když to myslíte s kreslením trochu vážněji, je dobré nosit u sebe skicák, abyste se mohli potrénovat kdykoliv vám příležitost nahraje. Jak si poradit s takovým kreslením v ulicích, jak hledat zkratky, jak pracovat s perspektivou, jak a co si vybrat ze změti objektů, kterými jsou ulice zaplaveny, k tomu různé trýčky a fígle... to je náš kurz Skicování- URBAN SKETCHING s Adamem. Tak pojďte roztančit tužku ;)

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 12.4.2019 18:11  •  Přečteno: 216x

Portrét

PortrétPortrét je jedna z nejtěžších disciplín výtvarných dovedností. Každý detail může rozhodnout, každý detail může kresbu shodit, nebo povznést. Na kurzu si ukážeme budování portrétu od samého začátku a celkového naskicování, až po detaily a tajná zákoutí všech jednotlivých dílů skládačky. Budeme se zabývat proporcemi, objemy, souvislostmi a stavbou dobrého portrétu. Čeká nás spoustu speciálních zadání k plnému pochopení problematiky a na závěr si vše vyzkoušíme uplatnit při kreslení podle živého modelu.

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 9.4.2019 0:47  •  Přečteno: 342x

workshop-olejomalba

workshop-olejomalbaOlejomalba je královská disciplína. Obsahuje spoustu teorie a pokud jí budete chtít opravdu ovládnout, tak i praxe. Na našich pětihodinových workshopech vás však vždy provedeme danou problematikou a zadaným tématem. V případě technické nauky, vám lektor ukáže jak si připravit,našepsovat a napnout plátno či jakou udělat povrchovou úpravu na sololitové desky. V případě malovacího workshopu, zase bude předvádět krok za krokem postup práce a vy si tak můžete namalovat hezký obraz i bez hlubší znalosti problematiky. Věříme že se vám u nás bude líbit, a kdo vý třeba vás to i nastartuje k plnému/semestrálnímu kurzu olejomalby.

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 28.11.2018 19:46  •  Přečteno: 608x

workshop-pastel

workshop-pastelOvládnout pastel a krajinomalbu není otázkou jednoho sezení na kurzu. Ukažeme vám však, že to není tak těžké, jak si možná myslíte. Pětihodinový workshop na různá témata dané problematiky vás provede zadaným úkolem krok za krokem, přesně podle toho jak bude téma zpracovávat lektor. Na konci si tedy odnesete vlastní obrázek a myslíme, že i dobrý pocit a chuť do další práce. Nebojte se, s námi to zvládnete!

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 28.11.2018 18:58  •  Přečteno: 602x

Tvorba plakátu

Tvorba plakátuS plakátem se setkáte na každém rohu a sloupu. Je to věc každodenního života, kterou často míjíme bez povšimnutí – ale proč? Chcete se dozvědět, co se skrývá v pozadí této obyčejné tištěné informace? V našem kurzu zjistíte, čím vším plakát je a kolik kreativity předchází jeho jednoduchému sdělení. Dozvíte se, jak funguje psychologie barev, jakou roli hraje kompozice a geometrie a jaké pocity vyvolávají různá písma. S vědomím všech těchto aspektů a pomocí běžných uměleckých technik si pak hravě vyrobíte poutavý plakát na některé ze zvolených témat. Pokud máte hlavu plnou nápadů a chuť něco vytvořit, určitě přijďte!

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 19.11.2018 13:17  •  Přečteno: 421x

Skicování- AKVAREL

Skicování- AKVARELSkicování je rychlé grafické zachycení viděného. Většinou se jedná o kresbu tužkou nebo linerem. Pokud však chcete techniku rychlého záznamu rozšířit i do barev a velkých ploch, asi není lepšího média než akvarelu. Akvarel je skvělý hlavně proto, že je rychlý, nenáročný na použití v plenéru a bohatý na techniky a efekty. Není to technika úplně jednoduchá a chvilku trvá, než si člověk zvykne na chování barev a tónů při schnutí. Na kurzu si však ukážeme vše co je pro takou přáci potřeba znát. Ukážeme si fígly a tríčky, a hlavně jak z minima dostat maximum.

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 26.10.2018 17:04  •  Přečteno: 806x

DESIGNÉR / NÁVRHÁŘ

DESIGNÉR / NÁVRHÁŘChcete vyzkoušet jaké je to být designérem a zjistit co všechno obnáší vytvořit novou designovou věc dle požadavků? Zúčastněte se víkendového kurzu, který Vás zavede do základů designové tvorby. Vysvětlíme si co je to design a jak vzniká. Vedle základních dovedností realistické kresby a malby, si vytvoříte vlastní designový návrh, který si následně vymodelujete v hlíně. Naučíme se jak pracovat s inspiracemi, jak je následně ze své hlavy předat na papír a jak je zhmotnit. Přijďte si vytvořit 3D model, který si sami navrhnete a vymodelujete.

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 17.5.2018 10:43  •  Přečteno: 358x

Mandaly

MandalyDopřejte si jeden netradiční den jen a jen pro sebe. Vysvětlíme si co je to mandala a jaké má významy v našich kulturách. Naučíme se sestavit - zkonstruovat mandalu několika způsoby. Dotkneme se lehce tématu automatické kresby. Povíme si něco o psychologii barev a následně vše, za pomoci vašich pastelek, přeneseme do praxe. Pojďte s námi na chvíli zpomalit...

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 24.4.2018 15:06  •  Přečteno: 1082x

Základ krajinomalby pastelem

Základ krajinomalby pastelemKrajinomalba je ve srovnání s jinými žánry specifická v tom, že je často spojená s interními pocity které k danému místu chováme. Viděná realita je pouze předlohou pro "vaší" krajinu, krajinu vašeho srdce. Vedle základních dovedností, které se v kurzu naučíte, zkusíme probudit váš přirozený cit, srdce, představy a vzpomínky. Dobře namalovaná krajina je zrcadlem vaší duše. Kurz balancuje na pomezí osvědčených postupů a technik, a vlastního autentického vnímání a jemného sebevyjádření. Nechte se pohltit krajinou...

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 30.12.2017 11:12  •  Přečteno: 1394x

Grafika

GrafikaIN LINO VERITAS Odhalte tajemství monotypu a linorytu - jejich krásu a možnosti. V rámci intenzivního víkendového grafického workshopu se zaměříme na práci se základními grafickými technikami. Vyzkoušíme si experimentální metodu tisku z plochy - monotyp a základní grafickou techniku tisku z výšky - linoryt. Budeme se věnovat praktickému zhotovení tiskových matric, různým způsobům rytí a tisku grafik. Od námětu po tisk.

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 21.6.2017 21:56  •  Přečteno: 2015x

Strana:  1 2   další »