Jednorázové kurzy rss

DLE AKTUÁLNÍHO ROZVRHU NA HLAVNÍ STRÁNCE


workshop-olejomalba

workshop-olejomalbaOlejomalba je královská disciplína. Obsahuje spoustu teorie a pokud jí budete chtít opravdu ovládnout, tak i praxe. Na našich pětihodinových workshopech vás však vždy provedeme danou problematikou a zadaným tématem. V případě technické nauky, vám lektor ukáže jak si připravit,našepsovat a napnout plátno či jakou udělat povrchovou úpravu na sololitové desky. V případě malovacího workshopu, zase bude předvádět krok za krokem postup práce a vy si tak můžete namalovat hezký obraz i bez hlubší znalosti problematiky. Věříme že se vám u nás bude líbit, a kdo vý třeba vás to i nastartuje k plnému/semestrálnímu kurzu olejomalby.

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 28.11.2018 19:46  •  Přečteno: 166x

workshop-pastel

workshop-pastelOvládnout pastel a krajinomalbu není otázkou jednoho sezení na kurzu. Ukažeme vám však, že to není tak těžké, jak si možná myslíte. Pětihodinový workshop na různá témata dané problematiky vás provede zadaným úkolem krok za krokem, přesně podle toho jak bude téma zpracovávat lektor. Na konci si tedy odnesete vlastní obrázek a myslíme, že i dobrý pocit a chuť do další práce. Nebojte se, s námi to zvládnete!

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 28.11.2018 18:58  •  Přečteno: 154x

Tvorba plakátu

Tvorba plakátuS plakátem se setkáte na každém rohu a sloupu. Je to věc každodenního života, kterou často míjíme bez povšimnutí – ale proč? Chcete se dozvědět, co se skrývá v pozadí této obyčejné tištěné informace? V našem kurzu zjistíte, čím vším plakát je a kolik kreativity předchází jeho jednoduchému sdělení. Dozvíte se, jak funguje psychologie barev, jakou roli hraje kompozice a geometrie a jaké pocity vyvolávají různá písma. S vědomím všech těchto aspektů a pomocí běžných uměleckých technik si pak hravě vyrobíte poutavý plakát na některé ze zvolených témat. Pokud máte hlavu plnou nápadů a chuť něco vytvořit, určitě přijďte!

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 19.11.2018 13:17  •  Přečteno: 98x

Skicování- AKVAREL

Skicování- AKVARELSkicování je rychlé grafické zachycení viděného. Většinou se jedná o kresbu tužkou nebo linerem. Pokud však chcete techniku rychlého záznamu rozšířit i do barev a velkých ploch, asi není lepšího média než akvarelu. Akvarel je skvělý hlavně proto, že je rychlý, nenáročný na použití v plenéru a bohatý na techniky a efekty. Není to technika úplně jednoduchá a chvilku trvá, než si člověk zvykne na chování barev a tónů při schnutí. Na kurzu si však ukážeme vše co je pro takou přáci potřeba znát. Ukážeme si fígly a tríčky, a hlavně jak z minima dostat maximum.

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 26.10.2018 17:04  •  Přečteno: 275x

Mandaly

MandalyDopřejte si jeden netradiční den jen a jen pro sebe. Vysvětlíme si co je to mandala a jaké má významy v našich kulturách. Naučíme se sestavit - zkonstruovat mandalu několika způsoby. Dotkneme se lehce tématu automatické kresby. Povíme si něco o psychologii barev a následně vše, za pomoci vašich pastelek, přeneseme do praxe. Pojďte s námi na chvíli zpomalit...

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 24.4.2018 15:06  •  Přečteno: 823x

Základ krajinomalby pastelem

Základ krajinomalby pastelemKrajinomalba je ve srovnání s jinými žánry specifická v tom, že je často spojená s interními pocity které k danému místu chováme. Viděná realita je pouze předlohou pro "vaší" krajinu, krajinu vašeho srdce. Vedle základních dovedností, které se v kurzu naučíte, zkusíme probudit váš přirozený cit, srdce, představy a vzpomínky. Dobře namalovaná krajina je zrcadlem vaší duše. Kurz balancuje na pomezí osvědčených postupů a technik, a vlastního autentického vnímání a jemného sebevyjádření. Nechte se pohltit krajinou...

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 30.12.2017 11:12  •  Přečteno: 962x

Grafika

GrafikaIN LINO VERITAS Odhalte tajemství monotypu a linorytu - jejich krásu a možnosti. V rámci intenzivního víkendového grafického workshopu se zaměříme na práci se základními grafickými technikami. Vyzkoušíme si experimentální metodu tisku z plochy - monotyp a základní grafickou techniku tisku z výšky - linoryt. Budeme se věnovat praktickému zhotovení tiskových matric, různým způsobům rytí a tisku grafik. Od námětu po tisk.

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 21.6.2017 21:56  •  Přečteno: 1758x

Jednodenní kurz MALOVÁNÍ PRO PÁRY

Jednodenní kurz MALOVÁNÍ PRO PÁRY„Každý člověk je umělec“ (J.Beuys) a každý si může užít výtvarnou tvorbu v našem ateliéru bez ohledu na to, jestli umí kreslit nebo ne. Vezměte svého partnera a přijďte prozkoumat výtvarné prostředky moderního umění i samy sebe. Akční tvorba, abstrakce, organická architektura, informel a další výtvarné směry nás budou provázet tvorbou. Kroutíte hlavou nad některými výtvory moderního umění a nevíte, jak tomu všemu porozumět? Náš workshop vás zavede do tajů a myšlení těch bláznivých umělců a vy samy se alespoň na chvíli osvobodíte od každodenní rutiny. Samostatnou i společnou prací strávíte s partnerem nevšední den plný kreativní činnosti.

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 11.5.2017 23:30  •  Přečteno: 860x

Víkendový kurz skicování, rychlokresby

Víkendový kurz skicování, rychlokresbySkicování je rychlé zachycení toho nejdůležitějšího z vizuálního dojmu, které většinou slouží jako studijní podklad pro další práci s obrazem. Krása rychlé skici však může často působit tak dobře, že ji lze použít i jako hotové dílo. Skica by měla být rychlá jednoduchá a živá. Jak takovou skicu nakreslit? Jaké pomůcky použít? Jak vybrat ze všech čar jen ty důležité? Jak se poprat s působením překážek a rušivých vjemů v předloze? To vše si ukážeme během intenzivního dvoudenního kurzu u nás v ateliéru. 1.den-sobota: - základní teorie skicování - kreslení geometrických tvarů v časovém limitu - zachycení složitějších tvarů a zátiší - rychlé zachycení krajiny z foto předlohy 2.den-neděle: -základní teorie kresby lidské postavy -skicování postojů podle fotografií aktů -zachycení pohybu člověka pomocí skici -kresba figury podle živého modelu

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 19.11.2016 16:34  •  Přečteno: 2968x