Jednorázové kurzy rss

DLE AKTUÁLNÍHO ROZVRHU NA HLAVNÍ STRÁNCE


Skicování - URBAN SKETCHING

Skicování - URBAN SKETCHINGV současnosti velmi oblíbená disciplína Urban skeching, přeložitelná prostě jako skicování v ulicích. Když to myslíte s kreslením trochu vážněji, je dobré nosit u sebe skicák, abyste se mohli potrénovat kdykoliv vám příležitost nahraje. Jak si poradit s takovým kreslením v ulicích, jak hledat zkratky, jak pracovat s perspektivou, jak a co si vybrat ze změti objektů, kterými jsou ulice zaplaveny, k tomu různé trýčky a fígle... to je náš kurz Skicování- URBAN SKETCHING s Adamem. Tak pojďte roztančit tužku ;)

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 12.4.2019 18:11  •  Přečteno: 165x

Portrét

PortrétPortrét je jedna z nejtěžších disciplín výtvarných dovedností. Každý detail může rozhodnout, každý detail může kresbu shodit, nebo povznést. Na kurzu si ukážeme budování portrétu od samého začátku a celkového naskicování, až po detaily a tajná zákoutí všech jednotlivých dílů skládačky. Budeme se zabývat proporcemi, objemy, souvislostmi a stavbou dobrého portrétu. Čeká nás spoustu speciálních zadání k plnému pochopení problematiky a na závěr si vše vyzkoušíme uplatnit při kreslení podle živého modelu.

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 9.4.2019 0:47  •  Přečteno: 189x

workshop-olejomalba

workshop-olejomalbaOlejomalba je královská disciplína. Obsahuje spoustu teorie a pokud jí budete chtít opravdu ovládnout, tak i praxe. Na našich pětihodinových workshopech vás však vždy provedeme danou problematikou a zadaným tématem. V případě technické nauky, vám lektor ukáže jak si připravit,našepsovat a napnout plátno či jakou udělat povrchovou úpravu na sololitové desky. V případě malovacího workshopu, zase bude předvádět krok za krokem postup práce a vy si tak můžete namalovat hezký obraz i bez hlubší znalosti problematiky. Věříme že se vám u nás bude líbit, a kdo vý třeba vás to i nastartuje k plnému/semestrálnímu kurzu olejomalby.

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 28.11.2018 19:46  •  Přečteno: 563x

workshop-pastel

workshop-pastelOvládnout pastel a krajinomalbu není otázkou jednoho sezení na kurzu. Ukažeme vám však, že to není tak těžké, jak si možná myslíte. Pětihodinový workshop na různá témata dané problematiky vás provede zadaným úkolem krok za krokem, přesně podle toho jak bude téma zpracovávat lektor. Na konci si tedy odnesete vlastní obrázek a myslíme, že i dobrý pocit a chuť do další práce. Nebojte se, s námi to zvládnete!

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 28.11.2018 18:58  •  Přečteno: 551x

Tvorba plakátu

Tvorba plakátuS plakátem se setkáte na každém rohu a sloupu. Je to věc každodenního života, kterou často míjíme bez povšimnutí – ale proč? Chcete se dozvědět, co se skrývá v pozadí této obyčejné tištěné informace? V našem kurzu zjistíte, čím vším plakát je a kolik kreativity předchází jeho jednoduchému sdělení. Dozvíte se, jak funguje psychologie barev, jakou roli hraje kompozice a geometrie a jaké pocity vyvolávají různá písma. S vědomím všech těchto aspektů a pomocí běžných uměleckých technik si pak hravě vyrobíte poutavý plakát na některé ze zvolených témat. Pokud máte hlavu plnou nápadů a chuť něco vytvořit, určitě přijďte!

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 19.11.2018 13:17  •  Přečteno: 296x

Skicování- AKVAREL

Skicování- AKVARELSkicování je rychlé grafické zachycení viděného. Většinou se jedná o kresbu tužkou nebo linerem. Pokud však chcete techniku rychlého záznamu rozšířit i do barev a velkých ploch, asi není lepšího média než akvarelu. Akvarel je skvělý hlavně proto, že je rychlý, nenáročný na použití v plenéru a bohatý na techniky a efekty. Není to technika úplně jednoduchá a chvilku trvá, než si člověk zvykne na chování barev a tónů při schnutí. Na kurzu si však ukážeme vše co je pro takou přáci potřeba znát. Ukážeme si fígly a tríčky, a hlavně jak z minima dostat maximum.

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 26.10.2018 17:04  •  Přečteno: 725x

Mandaly

MandalyDopřejte si jeden netradiční den jen a jen pro sebe. Vysvětlíme si co je to mandala a jaké má významy v našich kulturách. Naučíme se sestavit - zkonstruovat mandalu několika způsoby. Dotkneme se lehce tématu automatické kresby. Povíme si něco o psychologii barev a následně vše, za pomoci vašich pastelek, přeneseme do praxe. Pojďte s námi na chvíli zpomalit...

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 24.4.2018 15:06  •  Přečteno: 1035x

Základ krajinomalby pastelem

Základ krajinomalby pastelemKrajinomalba je ve srovnání s jinými žánry specifická v tom, že je často spojená s interními pocity které k danému místu chováme. Viděná realita je pouze předlohou pro "vaší" krajinu, krajinu vašeho srdce. Vedle základních dovedností, které se v kurzu naučíte, zkusíme probudit váš přirozený cit, srdce, představy a vzpomínky. Dobře namalovaná krajina je zrcadlem vaší duše. Kurz balancuje na pomezí osvědčených postupů a technik, a vlastního autentického vnímání a jemného sebevyjádření. Nechte se pohltit krajinou...

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 30.12.2017 11:12  •  Přečteno: 1233x

Grafika

GrafikaIN LINO VERITAS Odhalte tajemství monotypu a linorytu - jejich krásu a možnosti. V rámci intenzivního víkendového grafického workshopu se zaměříme na práci se základními grafickými technikami. Vyzkoušíme si experimentální metodu tisku z plochy - monotyp a základní grafickou techniku tisku z výšky - linoryt. Budeme se věnovat praktickému zhotovení tiskových matric, různým způsobům rytí a tisku grafik. Od námětu po tisk.

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 21.6.2017 21:56  •  Přečteno: 1932x

MALOVÁNÍ PRO PÁRY

MALOVÁNÍ PRO PÁRYPohodový den vyplněný zajímavou výtvarnou činností, která rozvíjí osobní kreativitu a obohacuje o nové informace ze světa moderního umění. Je to možnost výtvarně tvořit, ikdyž nejsem talent a neumím kreslit a ani neovládám jiné výtvarné disciplíny. Je to o spontánnosti a radosti z tvorby, ne o drilu a učení. Tvoříme v páru, protože je fajn prožívat nové zážitky s někým blízkým a zároveň je to netradiční společný program. Pár může být jakýkoli, muž/žena, žena/žena, atd. Jen musí být dospělí. Dvojice si zablbnou s výtvarným materiálem a na vlastní kůži zažijí pocit být moderním umělcem. Chci, aby se u toho lidi bavili, uvolnili se a otevřeli své hluboko ukryté tvořivé já. Nebude to ale jen blbnutí. Na základě vlastní zkušenosti lépe pochopí tvorbu moderních umělců a možná i lépe ocení jejich díla. Program tedy budu prokládat prezentací s výkladem a obrázky ze světa umění. Nebudeme kreslit portréty, ani se snažit o realistické zachycení světa. Budem se zabývat abstrakcí, akční tvorbou, pop-artem a dalšími směry. Každá dvojice nakonec vytvoří jedno společné dílo na malířské plátno.

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 11.5.2017 23:30  •  Přečteno: 1036x

Víkendový kurz skicování, rychlokresby

Víkendový kurz skicování, rychlokresbySkicování je rychlé zachycení toho nejdůležitějšího z vizuálního dojmu, které většinou slouží jako studijní podklad pro další práci s obrazem. Krása rychlé skici však může často působit tak dobře, že ji lze použít i jako hotové dílo. Skica by měla být rychlá jednoduchá a živá. Jak takovou skicu nakreslit? Jaké pomůcky použít? Jak vybrat ze všech čar jen ty důležité? Jak se poprat s působením překážek a rušivých vjemů v předloze? To vše si ukážeme během intenzivního dvoudenního kurzu u nás v ateliéru. 1.den-sobota: - základní teorie skicování - kreslení geometrických tvarů v časovém limitu - zachycení složitějších tvarů a zátiší - rychlé zachycení krajiny z foto předlohy 2.den-neděle: -základní teorie kresby lidské postavy -skicování postojů podle fotografií aktů -zachycení pohybu člověka pomocí skici -kresba figury podle živého modelu

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 19.11.2016 16:34  •  Přečteno: 3508x