Jednorázové kurzy rss

DLE AKTUÁLNÍHO ROZVRHU NA HLAVNÍ STRÁNCE


Strana:  1 2   další »

Keramika - víkendová

Keramika je jednou z nejpřístupnějších a nejintuitivnějších výtvarných technik vůbec. Nepotřebujete žádnou kresebnou ani jinak obzvláště odbornou průpravu, jen základní informace o chování hlíny, schnutí, spojování a nastavování. Jinak se stačí chopit hlíny a tvořit. Zvládnout to jak děti, tak i dospělí a propadnout kouzlu keramiky je opravdu snadné. Kurzem vás provede zkušená keramická výtvarnice. První den si ukážeme, na co si dát pozor, aby nám dílo nepopraskalo při vypékání, spoustu zajímavých zjednodušovátek, postupů a triků. Hotové výrobky v týdnu vypečeme a druhou část našeho setkání budeme věnovat glazování a barvení. Poté následuje další výpal a během dalšího týdne už budou hotová díla k vyzvednutí.

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 9.12.2019 13:04  •  Přečteno: 217x

Dobrodružná noc v ateliéru

Co se děje ve výtvarném ateliéru v noci, když už se netvoří? Neožívají náhodou kresby, štětce a barvy a nemají tu noční mecheche se skřítkama a můzama? Pojďme to společně zjistit! Program nočního dobrodružství v ateliéru spočívá v kráse a tajemné atmosféře, při malých světýlkách a svíčkách. Co vše lze vyčarovat pomocí světel? Odpolední program bude spočívat ve výrobě kulis a dekorací, které po osmé hodině nainstalujeme, nasvítíme a po večeři si v nich budeme hrát. Na přesném programu se intenzivně pracuje a měl by zůstat tajný, aby děti nepřišli o překvapení. Součástí pobytu v ateliéru je svačinka, večere, přespání a snídaně. Veškeré materiály poskytuje ateliér.

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 4.12.2019 11:45  •  Přečteno: 472x

Plstěné figurky

Víly, skřítci, andělé - plstěné figurky z ovčího rouna. Přírodní i barvená ovčí vlna (merino) se zpracovává převážně suchou cestou pomocí speciálních jehel. Kurz je vhodný pro dospělé a děti cca od 15 let.

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 4.12.2019 11:15  •  Přečteno: 199x

Masky z montážní pěny

Masky z montážní pěnyMasky člověka baví od pradávna, ať už se jednalo o pohanské a kmenové rituály, slavnosti k důležitým událostem, plesy nebo jiné zábavy. A je tomu tak dodnes. Přijďte si vyrobit masku, ne moc známým, ale velmi sofistikovaným způsobem. Montážní pěna se krásně opracovává, přidává i odebírá a hlavně je lehká a tím nám umožňuje tvořit opravdu bez omezení. To je však jen základ, další práce spočívá ve zpevnění, barvení, lakování a doladění. Tak hurá na karneval.

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 4.12.2019 11:11  •  Přečteno: 373x

malování AKRYLEM

malování AKRYLEMAkryl je v současnosti jednou z nejoblíbenějších technik. Kvalita akrylových barev je nyní na takové úrovni, že mnohdy nelze výsledek rozeznat od olejových barev. Barvy se ředí vodou a tak jsou vhodné opravdu pro všechny. Lze je používat husté až pastózní, nebo naopak naředěné téměř jako akvarel. Toto široká škála užití nám dává neuvěřitelné možnosti využití. Přijďte k nám prozkoumat, co vše lze s akrylem dělat a jak si najít právě ten způsob, který vám bude vyhovovat.

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 28.11.2019 13:35  •  Přečteno: 522x

Ilustrace s Adamem

Ilustrace s AdamemIlustrace je v umění trochu podceňované téma, přitom se jedná o jedno z nejkreativnějších odvětví výtvarna. Ilustrace nás provázejí na každém kroku a nejvíce nám jich jistě uvízlo z dob dětství, kdy jsou všechny knihy a příběhy doprovázeny zajímavými a mnohdy velmi rukopisnými, obrázky, které se trefují rovnou do srdce i hlavy. Přijďte k nám prozkoumat kouzlo ilustrace z pozice tvůrce. Na kurzu si nejen vyzkoušíte možnosti technické, ale zároveň si vyzkoušíte, jak otevřít svou fantazii a sladit ideu s výsledkem.

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 28.11.2019 13:18  •  Přečteno: 370x

BARVENÍ TRIČEK KERAMICKOU HLÍNOU

BARVENÍ TRIČEK KERAMICKOU HLÍNOUOriginální ručně malované textilie podle vlastního návrhu. Technika kombinuje rezerváž pomocí keramické hlíny a malbu štětcem. (Rezerváž hlínou = rozmíchání keramické hlíny s vodou, následné "blátíčko" se nanáší.) Na obarvení si můžete donést plátěné tašky, trička, sukně.... Vše ale musí být bílá bavlna.

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 2.10.2019 18:15  •  Přečteno: 434x

ZÁKLAD PASTELU

ZÁKLAD PASTELUPastel je jednou z nejpřístupnějších výtvarných technik. Má široké vyjadřovací schopnosti, které si každý může uzpůsobit svému naturelu. Co vše lze s pastelem dělat, jak ho správně vrstvit, jak postupovat při budování obrazu a jak si užít "přímý kontakt", tedy nanášení a roztírání prsty. To vše si ukážeme na kurzu pastelu se Stanislavem Kroupou, pro nějž je pastel hlavním vyjadřovacím prostředkem.

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 2.10.2019 14:18  •  Přečteno: 286x

Vánoční keramický workshop

Vánoční keramický workshopLetošní Vánoce si ozdobte vlastním výrobkem z keramické hlíny! Ať už toužíte po adventním svícnu, ozdobičkách na stromeček, originálním betlému nebo po čemkoli jiném, můžete si to na našem workshopu vyrobit. Lektorka vám se vším poradí, pomůže a vy se naučíte základní práci s keramikou. Hotové výrobky si v druhém termínu workshopu i obarvíte/naglazurujete. Přijďte se naladit na advent příjemnou rukodělnou prací s keramickou hlínou.

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 1.10.2019 20:08  •  Přečteno: 260x

TVORBA ŠPERKŮ Z PET LAHVÍ

TVORBA ŠPERKŮ Z PET LAHVÍ Workshop s výtvarnicí Věrou Bělinovou, která se věnuje výrobě šperků z PET lahví. Naučíte se jak zpracovat PET materiál v krásné až nadpozemsky lehoučké originální šperky. Nasbírané lahve, které budou k dispozici nejsou cíleně zakoupeny, nepodporují výrobu plastu. Jsou poctivě nasbírány. Každý si i sám může donést lahev, která ho zaujala, ze které by chtěl tvořit.

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 1.10.2019 20:06  •  Přečteno: 760x

VÝROBA HOROROVÝCH MASEK NA HALLOWEEN

VÝROBA HOROROVÝCH MASEK NA HALLOWEENMáte rádi strašeníčko, horůrky, mejdany v maskách, halloween a smysl pro jemnou zvrácenost? Během kurzu si vyrobíte vlastní strašidelnou masku z montážní pěny. Námět můžete mít svůj, nebo se nechat inspirovat nějakým filmem, či připravenýmy obrázky. Ukážeme si velmi efektivní a efektní způsoby jak masku vypiplat do hrůzné podoby. Pokud budete pracovat rychleji, třeba stihnete i dvě ;) Veškeré materiály poskytuje ateliér a jsou v ceně.

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 1.10.2019 19:54  •  Přečteno: 222x

Skicování - URBAN SKETCHING

Skicování - URBAN SKETCHINGV současnosti velmi oblíbená disciplína Urban skeching, přeložitelná prostě jako skicování v ulicích. Když to myslíte s kreslením trochu vážněji, je dobré nosit u sebe skicák, abyste se mohli potrénovat kdykoliv vám příležitost nahraje. Jak si poradit s takovým kreslením v ulicích, jak hledat zkratky, jak pracovat s perspektivou, jak a co si vybrat ze změti objektů, kterými jsou ulice zaplaveny, k tomu různé trýčky a fígle... to je náš kurz Skicování- URBAN SKETCHING s Adamem. Tak pojďte roztančit tužku ;)

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 12.4.2019 18:11  •  Přečteno: 301x

Portrét

PortrétPortrét je jedna z nejtěžších disciplín výtvarných dovedností. Každý detail může rozhodnout, každý detail může kresbu shodit, nebo povznést. Na kurzu si ukážeme budování portrétu od samého začátku a celkového naskicování, až po detaily a tajná zákoutí všech jednotlivých dílů skládačky. Budeme se zabývat proporcemi, objemy, souvislostmi a stavbou dobrého portrétu. Čeká nás spoustu speciálních zadání k plnému pochopení problematiky a na závěr si vše vyzkoušíme uplatnit při kreslení podle živého modelu.

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 9.4.2019 0:47  •  Přečteno: 843x

workshop-olejomalba

workshop-olejomalbaOlejomalba je královská disciplína. Obsahuje spoustu teorie a pokud jí budete chtít opravdu ovládnout, tak i praxe. Na našich pětihodinových workshopech vás však vždy provedeme danou problematikou a zadaným tématem. V případě technické nauky, vám lektor ukáže jak si připravit,našepsovat a napnout plátno či jakou udělat povrchovou úpravu na sololitové desky. V případě malovacího workshopu, zase bude předvádět krok za krokem postup práce a vy si tak můžete namalovat hezký obraz i bez hlubší znalosti problematiky. Věříme že se vám u nás bude líbit, a kdo vý třeba vás to i nastartuje k plnému/semestrálnímu kurzu olejomalby.

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 28.11.2018 19:46  •  Přečteno: 703x

workshop-pastel

workshop-pastelOvládnout pastel a krajinomalbu není otázkou jednoho sezení na kurzu. Ukažeme vám však, že to není tak těžké, jak si možná myslíte. Pětihodinový workshop na různá témata dané problematiky vás provede zadaným úkolem krok za krokem, přesně podle toho jak bude téma zpracovávat lektor. Na konci si tedy odnesete vlastní obrázek a myslíme, že i dobrý pocit a chuť do další práce. Nebojte se, s námi to zvládnete!

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 28.11.2018 18:58  •  Přečteno: 704x

Strana:  1 2   další »