Zdroj: http://www.veenart.com/lektori/pavlina-prausova  •  Vydáno: 15.1.2018 18:39  •  Autor: Václav Kovář

Pavlína Prausová

Pavlína PrausováPavlína Prausová (4.2.1985) Kreslení a malování miluju od dětství. Přenáší mě na druhý břeh myšlenek a otvírá dveře do světa pohádek, skřítků a víl. Je pro mne velkou inspirací, relaxací a navození dobré nálady.

Od dětství až po dospělost jsem navštěvovala Základní uměleckou školu ve Zlíně -  pod vedením akad.sochaře pana  Jiřího Vápa staršího, později akad.architekta pana Jana Čančíka.  Zde jsem se seznámila se všemi základními výtvarnými technikami -  vodové barvy, tempery, pastely, tuž, tužka, uhel, ale také s keramikou, papírovými modely a základy prostorového vnímání.

Do Liberce jsem přišla studovat vysokou školu, nicméně výtvarné umění jsem nikdy profesionálně nestudovala. Ovšem ať jsem byla, kde jsem byla, vždy jsem se do nějakých výtvarných kurzů zapsala a věnovala se kreslení nejen v nich.

Absolvovala jsem například grafické kurzy u úžasné  pedagožky Mgr. Marty Sýkorové, která mi ukázala, že není důležité výtvarný obor vystudovat. Pokud kreslení milujete, není co řešit a můžete pokračovat jen pro svou radost a svůj svět. V těchto výtvarných kurzech jsme se věnovali hlavně grafice - linorytům a suché jehle.

V současné době se věnuji především malování mandal pastelkami. V dnešní uspěchané době, je to pro mne chvilka, kdy se můžu zastavit a ponořit do světa barev.