Zdroj: http://www.veenart.com/semestr-deti/keramika-pro-rodice-s-detmi  •  Vydáno: 27.6.2019 15:48  •  Autor: Václav Kovář

Keramika pro rodiče s dětmi

Keramika pro rodiče s dětmiKurz nabízí skvělou příležitost strávit se svým dítětem společný čas tvořivou činností. Keramická hlína je hravý materiál, přístupný i úplným začátečníkům a umožňující uskutečnit všelijaké nápady od mističek až po dinosaury. Věk dětí na kurzu není omezen. Každá lekce přinese nové téma i vysvětlení techniky, ale hlavní náplní je samostatná práce rodiče a jeho dítěte. Cílem kurzu je tedy příjemná vzájemná činnost, dokonalost výrobku je až na druhém místě. Součástí kurzu je i dvojitý výpal výrobků a instruktáž ke správnému zacházení s keramickou pecí. Nutno zakoupit keramickou hlínu - možno u nás. Glazury a další prostředky pro barvení keramiky jsou v ceně kurzu.

Tento kurz přináší seznámení s technikami práce s keramickou hmotou a způsoby barvení hotových výrobků v základní podobě. Důkladnější i podrobnější výuku technik nabízí kurz Keramika (pro dospělé), který má i delší časovou dotaci.