Keramika pro děti (7-11)

Keramika pro děti (7-11)Kurz naučí děti základní techniky pro práci s keramickou hlínou. Vyzkouší si jak sochařskou, tak užitkovou tvorbu a seznámí se s technikami barvení a zdobení keramiky. Nutno zakoupit keramickou hlínu-možno u nás.

Keramika pro rodiče s dětmi

Keramika pro rodiče s dětmiKurz nabízí skvělou příležitost strávit se svým dítětem společný čas tvořivou činností. Keramická hlína je hravý materiál, přístupný i úplným začátečníkům a umožňující uskutečnit všelijaké nápady od mističek až po dinosaury. Věk dětí na kurzu není omezen. Každá lekce přinese nové téma i vysvětlení techniky, ale hlavní náplní je samostatná práce rodiče a jeho dítěte. Nutno zakoupit keramickou hlínu-možno u nás.

Výtvarné hrátky pro nejmenší (do 3 let)

Výtvarné hrátky pro nejmenší (do 3 let)Kurz je určen těm nejmladším dětem, které už samy chodí a projevují touhu poznávat a zkoušet všechno možné. Není potřeba předchozích zkušeností s tvořením, ani schopnosti mluvit. Na hodinách dáme dětem možnost zkoumat dosytosti výtvarný materiál všeho druhu. Budeme se patlat v barvách, stříkat jimi, chodit v nich, nabírat je štětci a zkoumat barvy na papíře. Vyzkoušíme práci s nůžkami, lepidlem, izolepou a dalšími nástroji. Zahrajeme si na malíře u opravdických malířských stojanů, pomačkáme si keramickou hlínu, v zimě budeme využívat sníh, v létě zas přírodní materiály. Každou hodinu začínáme básničkou, pak následuje motivační část v podobě příběhu, pohádky, vyprávění, pokračujeme tvořivými aktivitami a senzomotorickými hrami a končíme opět básničkou. Činnosti jsou krátké a dobrovolné. Buď necháme dítě tvořit samo, nebo lehce pomáháme. Cílem je nechat dítěti co největší volnost a být k ruce, když potřebuje pomoct.

MALÝ DESIGNÉR (10-15)

MALÝ DESIGNÉR (10-15)Kurz pro starší děti, specializovaný na základy všeobecného designu. Podobu každého užitného předmětu v dnešní době určuje designér – tvůrce, jehož prací je skloubit funkci a vzhled předmětu, ať už skleničky, šperku, či kuchyňského robotu. Přes prvotní inspiraci, kresebné a prostorové studie vytváří finální model výrobku. Tímto procesem projdou i účastníci kurzu.

Kurz kreativity pro maminky s dětmi

Kurz kreativity pro maminky s dětmiChcete svým dětem dopřát radost z tvorby, ale bojíte se velkého nepořádku? U nás v ateliéru se bát nemusíte. Necháme děti, ať si užijí volnost a radost z tvorby a vy si užijete společně strávený čas. Budeme cákat barvu, foukat do ní, namáčet si do ní prsty a celé ruce, budeme malovat štětci ale i větvičkami, objevíme různé materiály na tvoření a hraní. Budeme rozvíjet soustředěnou práci, ale i podporovat hravost a experiment. max. pro 6 rodičů s dětmi

Malý umělec

Malý umělecKurz pro tvořivé děti, které se nebojí výtvarného projevu. Zaměříme se na kresbu, malbu, ale i na sochařství a keramiku. Vyzkoušíme různé techniky a materiály, klasické i moderní přístupy. Budeme kreslit podle předlohy i volně z hlavy, na stolech i malířských stojanech. Kromě zručnosti a fantazie rozvíjíme i výtvarné myšlení, seznámíme děti se základními výtvarnými pojmy, styly a osobnostmi. Našim cílem je pěstovat u dětí radost z výtvarného projevu a pomoci jim nalézt cestu k jejich vlastnímu osobitému stylu.

ZÁKLAD REALISTICKÉ KRESBY

ZÁKLAD REALISTICKÉ KRESBYVeškeré výtvarné sebevyjádření má základ v kresbě. Jsou to dveře do světa umění ve všech jeho podobách, a nejedná se pouze o získání nové schopnosti, ale o celkovou změnu vidění a vnímání krásy lidí, zvířat, přírody, tvarů a struktur. Na vzdory tomu, co si většina lidí myslí, naučit se kreslit může opravdu každý. Důležité jsou pouze dvě věci: chtít a začít.