Kategorie: Semestr - děti

Malý umělec

Malý umělec
Kurz pro tvořivé děti, které se nebojí výtvarného projevu. Zaměříme se na kresbu, malbu, ale i na sochařství a keramiku. Vyzkoušíme různé techniky a materiály, klasické i moderní přístupy. Budeme kreslit podle předlohy i volně z hlavy, na stolech i malířských stojanech. Kromě zručnosti a fantazie rozvíjíme i výtvarné myšlení, seznámíme děti se základními výtvarnými pojmy, styly a osobnostmi. Našim cílem je pěstovat u dětí radost z výtvarného projevu a pomoci jim nalézt cestu k jejich vlastnímu osobitému stylu.

  • 15 lekcí,  90 min, jednou týdně
  • čas konání: dle aktuálního rozvrhu
  • lekce neprobíhají v době svátků a školních prázdnin
  • místo konání: Ateliér VK, Liberec
  • cena kurzu: 2250,- (100Kč/h)
  • maximální obsazenost 10 dětí

Malý umělec 1

- pro děti (bez rodičů) od 5 do 7 let

Máte doma předškoláka, kterého baví výtvarná činnost, ale nemáte pro něj dostatek nápadů, materiálu a prostoru k tvorbě? Pak je tento kurz pro vaše dítko to pravé. Ve skupině stejně starých dětí získá nejen motivaci, ale také porovnání s ostatními tvořivými nadšenci. Kurz je určen jen pro děti, bez rodičů, a počítá s úplnou samostatností dětí. Rodiče můžou být přítomni na hodinách, ale jen jako pozorovatelé. Program kurzu je zaměřen na rozvíjení výtvarného myšlení, na trénování oka a cvičení ruky při malování. S dětmi budeme prozkoumávat různé výtvarné techniky, zkoušet malovat na plátno i vytvářet sochy. Nedílnou součástí každé hodiny bude povídání o obrazech a sochách, jejich popisování a porozumění. Cílem kurzu je nejen nabídnout dětem možnost tvořit a individuálně rozvíjet vlastní nápady, ale také naučit je pozorovat svět kolem sebe „výtvarnýma očima“. Protože každý umělec, malý i velký, odráží ve svém díle právě to, co kolem sebe vidí a cítí.

V letních měsících vycházíme z ateliéru do města, parku či lesa. S dětmi prohlížíme sochy ve městě, kreslíme architekturu nebo v lese tvoříme land-art. Na konci kurzu mají děti možnost vystavit svá nejlepší díla na společné výstavě.

 

Malý umělec 2

- pro děti od 7 do 11 let

Kurz pro tvořivé děti, které se nebojí výtvarného projevu a potřebují rozvíjet svůj individuální výtvarný přístup. Na kurzu se setkají s různými technikami i náměty k tvorbě. Budou se učit kreslit podle předlohy, ale i volně z hlavy. Obsáhneme jak realistickou kresbu, tak abstraktní, malbu, grafiku i sochařství. Nedílnou součástí každé hodiny bude povídání o uměleckých dílech, jejich popisování a porozumění. Děti se seznámí s díly domácích i zahraničních umělců a naučí se diskutovat o různých aspektech uměleckého světa. Cílem kurzu je nejen nabídnout dětem možnost tvořit a individuálně rozvíjet vlastní nápady, ale také naučit je pozorovat svět kolem sebe „výtvarnýma očima“. Protože každý umělec, malý i velký, odráží ve svém díle právě to, co kolem sebe vidí a cítí.

V letních měsících vycházíme z ateliéru do města, parku či lesa. S dětmi prohlížíme sochy ve městě, kreslíme architekturu nebo v lese tvoříme land-art. Na konci kurzu mají děti možnost vystavit svá nejlepší díla na společné výstavě.

Galerie

print Formát pro tisk