Grafika

GrafikaNový semestrální kurz grafických technik si klade za cíl seznámení studentů se základy grafické práce a klasickými grafickými technikami, s vyjadřovacími prostředky grafiky a možností jejich využití ve vlastní tvorbě. Otvírací semestr bude věnován převážně předgrafickým a grafickým technikám tisku z výšky - monotypu, linorytu a dřevorytu atp. Je určen pro každého kdo má chuť tvořit a chce si užít i relaxace při kreativní tvorbě. Je pro naprosté začátečníky, ale i pro zkušenější tvůrce, kteří v ní mohou objevit nové možnosti výtvarného vyjádření, při pěstování grafického myšlení a stylizace. Náplní kurzu bude teoretická a hlavně praktická průprava, základy grafických postupů, zpracování vlastních motivů nebo dle předlohy, tvorba tiskových matric, tisk a základy adjustace tisků. Přijďte odhalit krásu a možnosti grafiky pod vedením grafika a lektora Honzy Mastika

Malování s Eliškou Hamajdovou

Malování s Eliškou HamajdovouEliška prošla výtvarnou drezurou na několika školách v různých oborech a získala titul bakalář umění. Nejvíce maluje akrylem. V její aktivní tvorbě se hodně odráží právě škola a spíše modernější nároky na současnou malbu. Své postoje však nikomu nevnucuje a dokáže skvěle poradit v širší škále výtvarných technik a pojetí. Pokud tedy dáváte přednost rychlosti akrylu a práci trochu expresivnější, Eliška vás ráda povede.

Malování s Janem Mastikem

Malování s Janem MastikemHonza je malíř - samouk, s praxí přes 30 let. Malování je jeho srdeční záležitostí a ve svých obrazech je veden svou vnitřní imaginací. Jeho devizou je obrovský rozsah informací, které za ta léta nashromáždil. Je to důkladný a důsledný člověk, a vše o co se zajímá, musí vždy prozkoumat až do základu. To mu dává velký přehled a znalost širokého záběru médií v oblasti kresby i malby, nejvíce však olejomalby. Náplň tohoto kurzu bude částečně orientovaná také podle přání studentů - co by si chtěli vyzkoušet, bude prostor i pro experimenty, nové přístupy a netradiční techniky. Pokud jste spíše typ člověka, který na vše potřebuje klid, dost času a důkladnost spolu s kvalitou odvedené práce je pro vás na prvním místě, hledáte právě Honzu.

Keramika

Keramika Keramická hlína je základní materiál při tvorbě prostorových objektů. Ať už jí použiju na sochařskou či užitkovou tvorbu, budu potřebovat vědět, jak s ní zacházet. Kurz vás naučí základní i rozšířené techniky, abyste tuto hmotu dokázali využít pro své tvůrčí nápady. Je to zároveň velmi relaxační materiál, který můžeme tvarovat u sklenky vína a vypnout hlavu po náročném dni. Součástí kurzu je i dvojitý výpal výrobků a instruktáž ke správnému zacházení s keramickou pecí. Max. pro 8 lidí (kvůli kapacitě místnosti) Nutno zakoupit keramickou hlínu-možno u nás. Glazury a další prostředky pro barvení keramiky jsou v ceně kurzu.

Keramika pro rodiče s dětmi

Keramika pro rodiče s dětmiKurz nabízí skvělou příležitost strávit se svým dítětem společný čas tvořivou činností. Keramická hlína je hravý materiál, přístupný i úplným začátečníkům a umožňující uskutečnit všelijaké nápady od mističek až po dinosaury. Věk dětí na kurzu není omezen. Každá lekce přinese nové téma i vysvětlení techniky, ale hlavní náplní je samostatná práce rodiče a jeho dítěte. Cílem kurzu je tedy příjemná vzájemná činnost, dokonalost výrobku je až na druhém místě. Součástí kurzu je i dvojitý výpal výrobků a instruktáž ke správnému zacházení s keramickou pecí. Nutno zakoupit keramickou hlínu - možno u nás. Glazury a další prostředky pro barvení keramiky jsou v ceně kurzu.

Akční figurky

Akční figurkyMáte rádi sci-fi, fantasy nebo komiksy? Co takhle si zhmotnit svého oblíbeného hrdinu, příšeru, robota či jinou super postavičku? Na kurzu se začíná s drátovou kostrou, která se následně naaranžuje do chtěné pózy a poté se obaluje celofánem a papírovkou. V další fázi přichází na řadu polymerová hmota a první vrstvy, zapékaní, další vrstvy a tak dále. Není to zdaleka tak těžké jak se může zdát. Věřte, že FIMO hmota není zdaleka jen na ...šperky ;), ale dají se s ní dělat fakt COOL věcičky. V závěrečné fázy barvení a lakování, a pak už jen vystavení na poličku a sklízení obdivu kamarádů!

Malování s Václavem Kovářem

Malování s Václavem KovářemKurz ve kterém se nebudeme zabývat perspektivou, kompozicí, tónem, ani teorií barev, nebude to zkrátka o učení. Naopak, budeme spolu objevovat, zkoušet, hovořit a hledat. Vyzkoušíme si různé přístupy, techniky a pojetí. Budeme o všem mluvit, kritizovat, hledat jiné pohledy a možná se i trochu hádat :) Pokusíme se jít za hranici běžné výuky a probudit ve vás opravdový malířský zápal. Na tomto kurzu budu mnohdy zadání dělat zároveň s vámi a bude tedy větší prostor pro praktické ukázky. Koncept kurzu je nastavený jen pro pár prvních hodin a další vývoj bude z velké časti reagovat na vás samotné, na vaše přání a potřeby. Tato výuka a specifiký záměr by nám měli dát možnost bližší a intenzivnější spolupráce.

Malování pro seniory

Malování pro senioryŽe už jste na malování staří? Nesmysl, jediné co je k malování potřeba je touha malovat. Tento kurz je šitý na míru seniorům. Má pomalejší tempo, na všechno je dost času, hodně se povídá a zkrátka se pracuje "na pohodu" Náš lektor je již také v důchodu a tak se stejně starými studenty dokáže krásně fungovat, na všem se domluvit a přizpůsobit zadanou práci každému na míru. V kurzu si projdete všechny základní teorie potřebné ke správné stavbě obrazu, zkusíte si základní práci s tužkou, uhlem, pastelem, a plynule přejdete do akrylové barvy a malování vašeho tématu. Kurz bude živý a bude se hodně vyvíjet podle přání samotných účastníků. Nebojte se vydat vstříc novým dobrodružstvím se štětcem v ruce.

Krajinomalba

Krajinomalba Krajinomalba je ve srovnání s jinými žánry specifická v tom, že je často spojená s interními pocity které k danému místu chováme. Viděná realita je pouze předlohou pro "vaší" krajinu, krajinu vašeho srdce. Vedle základních dovedností, které se v kurzu naučíte, zkusíme probudit váš přirozený cit, srdce, představy a vzpomínky. Dobře namalovaná krajina je zrcadlem vaší duše. Kurz balancuje na pomezí osvědčených postupů a technik, a vlastního autentického vnímání a jemného sebevyjádření. Nechte se pohltit krajinou...

Olejomalba

OlejomalbaOlejomalba je nejtradičnější výtvarná technika. Už samotné olejové barvy, vůně terpentýnu a prázdné bílé plátno probouzí v človeku vrušení, nervozitu a předtuchu dění něčeho mimořádného. Přijďte k nám zažít pocit opravdového malířství a dozvědět se vše potřebné o správné práci a použití těchto magických ingrediencí, pod taktovkou zkušeného malíře a grafika Jana Mastika.

KRESLENÍ/MALOVÁNÍ

KRESLENÍ/MALOVÁNÍPřes kresbu tužkou a uhlem až k akrylovým barvám na plátno. V úvodu kurzu si ukážeme jak pracovat s formátem a rozvrhnout si kompozici. Budeme pracovat s kresbou ve všech jejích podobách,v průběhu kurzu si postupně začneme ukazovat základy práce s barvou a pomocí jednoduchých úkolů přejdeme do jejího plného využití. Tento kurz bude tak trochu živý organizmus a bude se vyvíjet a směřovat podle aktuálních dovedností a potřeb jeho účastníků. Každopádně, stejně jako v případě ostatních našich kurzů jde v první řadě o zábavu a přirozený výtvarný vývoj.

FIGURA/AKT a PORTRÉT, kreslení a malování podle živého modelu

FIGURA/AKT a PORTRÉT, kreslení a malování podle živého modeluKresba podle živého modelu patří mezi nejtradičnější náplň malířského vzdělávání. Atmosféra a kouzlo této „práce“ zaujme každého s citem pro výtvarnou činnost a respekt vůči živému modelu často přináší daleko větší soustředění na práci. Tento kurz je pro všechny, bez rozdílu pokročilosti. Každý pracuje individuálně a i lektor tak ke každému přistupuje.

ZÁKLAD REALISTICKÉ KRESBY

ZÁKLAD REALISTICKÉ KRESBYVeškeré výtvarné sebevyjádření má základ v kresbě. Jsou to dveře do světa umění ve všech jeho podobách, a nejedná se pouze o získání nové schopnosti, ale o celkovou změnu vidění a vnímání krásy lidí, zvířat, přírody, tvarů a struktur. Na vzdory tomu, co si většina lidí myslí, naučit se kreslit může opravdu každý. Důležité jsou pouze dvě věci: chtít a začít.