Jednorázové kurzy rss

DLE AKTUÁLNÍHO ROZVRHU NA HLAVNÍ STRÁNCE


Ilustrace s Adamem

Ilustrace s AdamemIlustrace je v umění trochu podceňované téma, přitom se jedná o jedno z nejkreativnějších odvětví výtvarna. Ilustrace nás provázejí na každém kroku a nejvíce nám jich jistě uvízlo z dob dětství, kdy jsou všechny knihy a příběhy doprovázeny zajímavými a mnohdy velmi rukopisnými, obrázky, které se trefují rovnou do srdce i hlavy. Přijďte k nám prozkoumat kouzlo ilustrace z pozice tvůrce. Na kurzu si nejen vyzkoušíte možnosti technické, ale zároveň si vyzkoušíte, jak otevřít svou fantazii a sladit ideu s výsledkem.

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 28.11.2019 13:18  •  Přečteno: 906x

Portrét

PortrétPortrét je jedna z nejtěžších disciplín výtvarných dovedností. Každý detail může rozhodnout, každý detail může kresbu shodit, nebo povznést. Na kurzu si ukážeme budování portrétu od samého začátku a celkového naskicování, až po detaily a tajná zákoutí všech jednotlivých dílů skládačky. Budeme se zabývat proporcemi, objemy, souvislostmi a stavbou dobrého portrétu. Čeká nás spoustu speciálních zadání k plnému pochopení problematiky a na závěr si vše vyzkoušíme uplatnit při kreslení podle živého modelu.

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 9.4.2019 0:47  •  Přečteno: 1400x

Skicování- AKVAREL

Skicování- AKVARELSkicování je rychlé grafické zachycení viděného. Většinou se jedná o kresbu tužkou nebo linerem. Pokud však chcete techniku rychlého záznamu rozšířit i do barev a velkých ploch, asi není lepšího média než akvarelu. Akvarel je skvělý hlavně proto, že je rychlý, nenáročný na použití v plenéru a bohatý na techniky a efekty. Není to technika úplně jednoduchá a chvilku trvá, než si člověk zvykne na chování barev a tónů při schnutí. Na kurzu si však ukážeme vše co je pro takou přáci potřeba znát. Ukážeme si fígly a tríčky, a hlavně jak z minima dostat maximum.

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 26.10.2018 17:04  •  Přečteno: 1907x

Figurky z FIMA

Figurky z FIMARádi tvoříte a zkoušíte nové věci? Tohle je pecka o které moc lidí neví. Na kurzu se začíná s drátovou kostrou, která se následně naaranžuje do chtěné pózy a poté se obaluje celofánem a papírovkou. V další fázi přichází na řadu polymerová hmota a první vrstvy, zapékaní, další vrstvy a tak dále. Není to zdaleka tak těžké jak se může zdát. Věřte, že FIMO hmota není jen na ...šperky ;), ale dají se s ní dělat fakt COOL věcičky. V závěrečné fázy barvení a lakování, a pak už jen vystavení na poličku a sklízení obdivu kamarádů!

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 22.8.2018 21:48  •  Přečteno: 1257x

Víkendový kurz skicování, rychlokresby

Víkendový kurz skicování, rychlokresbySkicování je rychlé zachycení toho nejdůležitějšího z vizuálního dojmu, které většinou slouží jako studijní podklad pro další práci s obrazem. Krása rychlé skici však může často působit tak dobře, že ji lze použít i jako hotové dílo. Skica by měla být rychlá jednoduchá a živá. Jak takovou skicu nakreslit? Jaké pomůcky použít? Jak vybrat ze všech čar jen ty důležité? Jak se poprat s působením překážek a rušivých vjemů v předloze? To vše si ukážeme během intenzivního dvoudenního kurzu u nás v ateliéru. 1.den-sobota: - základní teorie skicování - kreslení geometrických tvarů v časovém limitu - zachycení složitějších tvarů a zátiší - rychlé zachycení krajiny z foto předlohy 2.den-neděle: -základní teorie kresby lidské postavy -skicování postojů podle fotografií aktů -zachycení pohybu člověka pomocí skici -kresba figury podle živého modelu

Autor: Václav Kovář  •  Vydáno: 19.11.2016 16:34  •  Přečteno: 4749x