Lektoři rss

Jan Simandl

Jan SimandlGrafik, malíř a kreslíř, ilustrátor, kreativec. Provedu vás kreativním procesem od první myšlenky až po finální prezentaci díla. Na mém kurzu budete potit krev. Muhahaha (ne sranda bude to vtipné, pohodové a s láskou)

Šárka Sochová Landová

Šárka Sochová LandováŠárka Sochová Landová Nejdůležitější pro mě je, aby děti práce s barvami a materiály bavila, zaujala a aby měly chuť v ní pokračovat a zkoušet něco nového. A tak se stane, že na konci kurzu jsou sice děti spokojené, ale neodnášejí si domů žádný výrobek. Přesto nic nevyhodíme a postupně i experimentální archy papíru zpracujeme tak, že na konci semestru budou na výsledek dospěláci jen zírat!

Eliška Hamajdová

Eliška HamajdováBcA. Eliška Hamajdová (*17.11.1991) „od dětství miluji malování a vše okolo výtvarného umění.“

Jitka Muchová

Jitka MuchováMgA. Jitka Muchová *1981 Dvůr Králové nad Labem. Absolventka TUL katedra designu-textilní, oběvní návrhářství, DAMU Praha katedra scénografie-kostým a maska, Hellichovka VOŠ grafická-propagační grafika.

Věra Bělinová

Věra BělinováS nejmenšími dětmi zahajuji hodinu "trénovacími obrázky" uhlem , kde si ukazujeme, jak se co kreslí, podle jejich přání. Objevují tím svět, skutečnost, rozvíjí pohled na detaily. Každá hodina má své téma, o kterém si povídáme a zkoumáme ho. Následně téma děti zpracují, podle své představivosti. Se staršími dětmi zapojuji skicák. Skicák je pro malíře nepostradatelná pomůcka. Slouží k poznamenání si věcí, které umělce chytnou u srdce, ale i k poznámkám, zápiskům, náčrtům. Mohou ho mít stále u sebe a tím ho používat kdykoli i mimo kurzy.

Markéta Klimešová

Markéta KlimešováNa svých výtvarných kurzech se s dětmi věnujeme různým plošným a prostorovým výtvarným technikám, např.kresbě, malbě, grafice, modelování, atd. Kromě práce v ateliéru vyrážíme i na výlety např. do galerie, zoo či do botanické zahrady.

Lenka Halamová

Lenka HalamováSnažím se své lekce koncipovat formou praxe a zábavy. Dle mého názoru a zkušeností jsou obě disciplíny velice důležité a je zapotřebí se věnovat oběma. Z tohoto důvodu se snažím, aby polovina lekce probíhala spíše teoreticky a prakticky, aby se děti naučili správně vidět a kreslit realitu, aby pochopili principy realistické kresby a malby, se všemi pravidly a úskalími, a druhá polovina lekce probíhá formou zábavného tvoření, rozvíjení fantazie a zručnosti.

Stanislava Mastik Stolínová

Stanislava Mastik StolínováNarodila jsem se na Bohumila v roce Koně, ve středu, v malém královském věnném městečku ve východních Čechách. Dětství jsem prožila v ZOO a okolních vsích. Se školou přišlo do mého malého života spoustu nového, základní umělecká škola a skautování dle Setona (teepee, les a pohoda). Když jsem se po šestiletém gymnáziu rozhodovala co s životem dál, chtěla jsem se vrátit zpět na začátek. Děti, tvoření, radost, hra, kreslení, malování, zpívání, kytara, flétna, klavír, divadlo … a tak mě po talentových zkouškách přijali na Technickou Univerzitu do Liberce, obor učitelství pro první stupeň.

Stanislav Kroupa

Stanislav KroupaSTANISLAV KROUPA (6.2.1950) Mám rád přírodu, les, krajinu. Především v okolí Jabkenic (Boleslavsko), Kokořínsko a za „kopcem“...

Jan Mastik

Jan MastikJan Mastik narozen v lednu 1963 v Teplicích v Čechách - od dětství zájem o kreslení, malování a výtvarné činnosti - absolvent Střední průmyslové školy strojní v Ústí nad Labem - kreslím a maluji od roku 1984 - ve výtvarném vzdělání jsem autodidaktem - člen Syndikátu výtvarných umělců

Kateřina Kopečková

Kateřina KopečkováJako dítě mě nejvíc zaujalo vyřezávání do dřeva a každou volnou chvíli jsem držela dláto v ruce. Postupně jsem přešla na keramickou hlínu. Po gymnáziu jsem si vybrala ke studiu Design keramiky na Fakultě užitého umění v Ústí n.L. Po nějaké době jsem přešla na Katedru výtvarné kultury, kde jsem měla větší možnost rozvíjet nejrůznější výtvarné techniky i přístupy. V malbě jsem tíhla ke konceptuálnímu umění, v objektové tvorbě spíše k dadaismu. V umělecké skupině Spratci jsem zase pracovala s videem a performance. Své studium jsem zakončila na Pedagogické fakultě Masarykovi univerzity v Brně, kde jsem získala titul Mgr. v oboru Výtvarná výchova a zprostředkování umění. Praxi jsem získala hlavně na roční stáži v Belgii, kde jsem učila na základní škole výtvarnou výchovu metodou CLIL. Svou vlastní tvorbu jsem pak rozvíjela především v keramice a malbě.

Václav Kovář

Václav KovářLiberecký malíř, impresionista. Více v odkazu...