Kategorie: Lektoři

Eliška Hamajdová

Eliška Hamajdová
BcA. Eliška Hamajdová (*17.11.1991) „od dětství miluji malování a vše okolo výtvarného umění.“

Jako dítě jsem docházela několik let na výtvarnou výchovu do Lidové školy umění v Benešově a na keramické kurzy v Nespekách. Malování pro mě je životní náplní, proto jsem šla studovat Užitou malbu na Střední Uměleckoprůmyslovou školu v Praze, (2007-2011) kde jsem získala zkušenosti se všemi malířskými technikami. Po několika nezdařilých pokusech v druhém kole talentových zkoušek na AVU jsem mezitím pokračovala ve studiu na fakultě Umění a architektury na Technické univerzitě v Liberci. Začala jsem v roce 2012 studiem oboru Vizuální komunikace, v rámci kterého jsem byla jeden letní semestr na stáži na Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru hostujícího pedagoga (2013), kde jsem převážně malovala. Studium Vizuální komunikace jsem nedodělala, ale načerpala zkušenosti v oblasti digitálních médií a přestoupila v rámci fakulty na Design prostředí, kde jsem studium v roce 2017 úspěšně završila svou bakalářskou prací Percepce obrazu jako součást designu a získala titul bakalář umění.

V letech 2007-2016 jsem vedla letní výtvarné dílny pro děti ve věku 5-15 let v keramické dílně Úsměv ve sdružení Kult Klub Nespeky.

Po studiu jsem rok působila jako vedoucí chráněné keramické dílny ve Sdružení TULIPAN,z.s., kde jsem měla na starosti chod celé keramické dílny, včetně 5-10 zaměstnanců.

Nyní žiji v Liberci, kde tvořím převážně v oblasti malby a vizuální komunikace. Maluji hlavně na plátno, různými malířskými technikami, nejvíce akrylem, ale nebráním se ani nástěnným malbám. Mám zkušenosti s ilustrací, fotografií, videem, grafikou a keramikou.

Portfolio : www.behance.net/hamajdova

instagram: @art__eh

print Formát pro tisk