Kategorie: Lektoři

Věra Bělinová

Věra Bělinová
S nejmenšími dětmi zahajuji hodinu "trénovacími obrázky" uhlem , kde si ukazujeme, jak se co kreslí, podle jejich přání. Objevují tím svět, skutečnost, rozvíjí pohled na detaily. Každá hodina má své téma, o kterém si povídáme a zkoumáme ho. Následně téma děti zpracují, podle své představivosti. Se staršími dětmi zapojuji skicák. Skicák je pro malíře nepostradatelná pomůcka. Slouží k poznamenání si věcí, které umělce chytnou u srdce, ale i k poznámkám, zápiskům, náčrtům. Mohou ho mít stále u sebe a tím ho používat kdykoli i mimo kurzy.

Narodila jsem se v Liberci v říjnu ve znamení Váhy v roce 1981. Celé dětství jsem prostála na zahradě se stojanem, který mi vyrobil táta ve sklepě a malovala. 

Navštěvovala jsem uměleckou školu kreslení, sochařství, keramiku a také dlouho balet. Později se obrázky a obrazy změnily ve fotografie a 15 let jsem fotila lidi, rodinky, děti, miminka, svatby, společenské akce a pracovala v cukrárně. Věnuji se výrobě a designu šperků z PET lahví, které mě pro jejich křehký vzhled, lehkost, barvy, pohltily, ale stále mě k sobě láká kresba, malování. V životě je toho ještě spousta, co bych chtěla tvořit, dělat. Nápadů mám plnou hlavu a jeden život mi na to nestačí.

print Formát pro tisk