Zdroj: https://www.veenart.com/lektori/stanislava-mastik-stolinova  •  Vydáno: 15.1.2018 18:35  •  Autor: Václav Kovář

Stanislava Mastik Stolínová

Stanislava Mastik StolínováNarodila jsem se na Bohumila v roce Koně, ve středu, v malém královském věnném městečku ve východních Čechách. Dětství jsem prožila v ZOO a okolních vsích. Se školou přišlo do mého malého života spoustu nového, základní umělecká škola a skautování dle Setona (teepee, les a pohoda). Když jsem se po šestiletém gymnáziu rozhodovala co s životem dál, chtěla jsem se vrátit zpět na začátek. Děti, tvoření, radost, hra, kreslení, malování, zpívání, kytara, flétna, klavír, divadlo … a tak mě po talentových zkouškách přijali na Technickou Univerzitu do Liberce, obor učitelství pro první stupeň.

Narodila jsem se na Bohumila v roce Koně, ve středu, v malém královském věnném městečku ve východních Čechách.

Dětství jsem prožila v ZOO a okolních vsích. Se školou přišlo do mého malého života spoustu nového, základní umělecká škola a skautování dle Setona (teepee, les a pohoda).

Když jsem se po šestiletém gymnáziu rozhodovala co s životem dál, chtěla jsem se vrátit zpět na začátek. Děti, tvoření, radost, hra, kreslení, malování, zpívání, kytara, flétna, klavír, divadlo … a tak mě po talentových zkouškách přijali na Technickou Univerzitu do Liberce, obor učitelství pro první stupeň.

Skrze studium jsem se spíše dozvěděla, jak rozhodně nechci, abych jako budoucí pedagog působila na rodiče i jejich děti. Začala jsem tedy pátrat po metodách jak vychovávat či nevychovávat své děti a budoucí generace. Za pět let studia jsem se seznámila nejen se školstvím klasickým, ale i s většinou alternativ dostupných v naší malebné zemičce (Montessori pedagogika, Daltonský a Jenský plán, Projektové, Kritické, Domácí vyučování, Respektovat a být respektován, Unschooling, Svobodné školy, Waldorfská pedagogika).

Mým největším koněm (velmi velkým koníčkem) je od dob pubertálních divadlo a vše kolem něho. S manželem Ondrou nás spojuje nejen tvoření v kruhu rodinném, ale i zájem o divadlo loutkové. Mou největší rolí, do které mě život obsadil, je role Matky, ke které se snažím přistupovat intuitivně a s nadhledem.

 

Pedagogická praxe:

Vedení skautských táborů 2009-2012

Asistent pedagoga (pro autistické děti Liberec 2015, Semily 2016)

Pedagogická specializace se zaměřením na specifické poruchy učení a chování

 

Výtvarné projekty:

Umělcem může být každý (inspirace tvorbou Zorky Ságlové), 2015

Vezmi linku na procházku (inspirace tvorbou Paula Klee), 2016

Diplomová práce – Integrace výtvarné výchovy do neuměleckých předmětů, 2016

 

 

 

Divadelní stopy:

ZUŠ Dvůr králové nad Labem

Divadlo Vydýcháno Liberec

Koberec zážitků

Divadlo Bieber

ÚNOS – úplně nenormální ochotnický spolek, Liberec